Гидрометеоцентр: В Украине ожидается низкий уровень влаги на грунте

Oстaнніми рoкaми в Укрaїні спoстeрігaється тeндeнція змeншeння кількoсті зимoвиx oпaдів. Всe чaстішe пoчaли випaдaти змішaні oпaди – нe лишe сніг альбо мокрий сніг, але деколи й дощ.

Така різноманітність має никак не надто позитивні наслідки як ради посівів, так і загалом для того гідрологічної ситуації в країні, относительно що повідомила очільниця відділу агрометеорології Гідрометеоцентру України Тетяна Адаменко, пише agronews.ua.

“Цьогоріч запаси ґрунтової вологи також нижчі, ніж хотілося б, особливо у південних регіонах. Це обумовлено дефіцитом опадів у січні та першій декаді лютого”, – розповіла Адаменко.

Вона прогнозує, що у північно-східних та північно-західних областях 17-18 лютого та в останні дні місяця пройдуть незначні опади, тоді як у південних та східних регіонах опадів безвыгодный передбачається. Тому сівбу краще планувати чим раніше, поки ґрунт має запаси вологи, а температури зазвичай холодного в цю пору періоду значно вищі следовать норму.

За прогнозами, цьогоріч сезон розпочнеться майже на місяць раніше, ніж в середньому ради багато останніх років. Проте маловыгодный варто очікувати дуже теплого березня, оскільки весняні приморозки ще обов’язково обернуться, якщо не у квітні, так у травні.

Комментарии и уведомления в настоящее время закрыты..

Комментарии закрыты.