Як спортивне харчування впливає на звичайне життя

Багатьом людям, і не тільки спортсменам, відомо, що спортивне харчування створено для заповнення підвищених потреб організму під час тренувального періоду. Різні добавки сприяють загальному відновленню, м’язовій регенерації, або допомагають досягти певних конкретних ефектів: пампінг, м’язова витривалість, скорочення часу між підходами, жироспалювання. Однак вживання спортпиту відображається не тільки на самих тренуваннях, а й на інших сферах життя.

По-перше, спортивні коктейлі на основі базових добавок допомагають швидко і корисно утамувати почуття голоду. До них належать протеїн (не гідролізат або ізолят) і гейнер, в більшій мірі другий. Гейнер – це білково-вуглеводна порошкова суміш, найчастіше з приємним смаком шоколаду, банана, полуниці або іншими. Відміряна порція порошку розмішується в шейкері з водою або молоком – і виходить ситний і смачний коктейль, на приготування якого йде не більше 5 хвилин: це набагато корисніше і більш поживно, ніж шаурма. Такий «перекус» можна брати на роботу або навчання: заздалегідь налити в шейкер воду, а відміряну порцію гейнера відсипати в пакетик і змішати безпосередньо перед вживанням.

По-друге, прийом різноманітних спортивних добавок для відновлення допомагає відчувати себе більш бадьорим і енергійним. Наприклад, за допомогою амінокислотних комплексів або креатину м’язова втома значно зменшиться, зведеться до мінімуму. Це актуально, якщо ваша робота або діяльність пов’язана з активними фізичними навантаженнями, тривалими походами або поїздками по місту.

Вітамінно-мінеральні комплекси, а також хондропротектори теж вкрай позитивно впливають на загальне самопочуття. Перші актуальні в період з пізньої осені до ранньої весни, коли споживання свіжих фруктів і овочів недостатнє. Хондропротектори ж потрібні, насправді, будь-якій людині середнього і літнього віку для профілактики захворювань суглобово-зв’язкового апарату, полегшення суглобових болів, нормалізації роботи суглобів. Також деякі з них прискорюють регенерацію після травм, таких як розтягнення або розриви зв’язок, переломів і т.д.

В цілому, прийом спортивного харчування допомагає впоратися з проблемою почуття голоду і наслідків, які цей невгамований голод несе (дратівливість, агресія, слабкість, погане самопочуття). Атлетичні добавки допомагають поліпшити загальний стан організму, налагодити режим сну-неспання, нормалізувати обмінні процеси.

Джерело:mir-hr

Комментарии и уведомления в настоящее время закрыты..

Комментарии закрыты.