З якими симптомами звертаються до стоматолога-гнатолога

У загальній стоматології окремою галуззю є гнатологія. Це розділ, що досліджує патології скронево-нижньощелепного суглоба, проблеми прикусу, запалення жувальних та деяких мімічних м’язів. До спеціаліста-гнатолога звертаються при наявності специфічних симптомів.

Зайві звуки під час їжі

Дізнатися більше про симптоми та лікувальні методики можна на профільному порталі https://prioritetdent.com.ua/ortodontija/funkcionalnaja-stomatologija-gnatologija/. У деяких випадках під час жування (позіхання) з’являється клацання чи хрускіт у скроневому суглобі. Це ознака проблем (запалення, зміщення, травми), які допомагає вирішити гнатолог. Відкладати візит до спеціаліста не варто, оскільки досить швидко настає погіршення.

Записатися до фахівця онлайн можна на сайті стоматології https://prioritetdent.com.ua/. У зручний час лікар проведе консультацію, призначить додаткове обстеження. Зазвичай потрібно робити комп’ютерну томографію чи МРТ.

Бруксизм, швидке стирання зубів

Ці симптоми часто спостерігаються у людей, які тривалий час знаходяться у стані стресу. Нічне неусвідомлене скреготіння зубами (бруксизм) призводить до швидкого стирання зубної емалі та проблем з яснами. Причиною також може бути нерівномірність зубного ряду. Щоб поставити правильний діагноз, гнатолог робіть зліпок, фотографує та порівнює стан ротової порожнини до початку лікування та після.

Запалення та артрози СНЩС

Найбільшу кількість симптомів (біль, хрускіт, неможливість повністю відкрити рот, артикуляційні негаразди) провокують травми скроневого суглобу. Це може бути навіть родова травма, тоді пацієнтами гнатолога стають новонароджені малюки. Руйнування суглоба супроводжується больовим синдромом у м’язах. Щоб досягти позитивної динаміки, лікар призначає:

  • спеціальні вправи,
  • ліки для регенерації тканин,
  • фізіотерапію,
  • фіксувальні пристрої.

Чи потрібна консультація гнатолога перед протезуванням?

Якщо у пацієнта відсутні більшість зубів, і є потреба у масштабному протезуванні, то стоматолог може видати направлення до гнатолога. Проконсультуватися варто тим, хто відчуває дискомфорт під час жування, присутні хрускіт та клацання. З’ясувати причину допоможе додаткове обстеження.

Відкладати візит до лікаря не варто, оскільки у застарілих випадках лікувальні методики з використанням препаратів та гімнастики виявляються неефективними. Єдиним способом розв’язати проблему є хірургічне втручання, заміна суглоба на імплант.

Комментарии и уведомления в настоящее время закрыты..

Комментарии закрыты.